Ortak kültürümüzden ve dünya çapındaki akımlardan beslenen 60-70’lerin pop-rock müziği ustalarını, genç nesillerle buluşturan AnaPop etkinliğinin tetiklediği müzikal oluşumları görmek için harika bir fırsat…

Önce, Taner Öngür ve arkadaşları + Alatav Karmasından Canlı performans ardından, Kabus Kerim presents: “Barış Manço changed my life” featuring Grup Ses, Analog Master & Barış K. Mütevazı sahnemiz bu defa memleketin tüm seslerini kucaklayan karma bir kadroyla dolup taşıyor.

Bir yanda, genç müzisyen dostları eşliğinde Anadolu Pop’un isim babası, Moğollar’ın bas gitaristi Taner Öngür; bir yandaysa özgün yorumları ve ticari müzik piyasasına isyankar tavırları ile takdiri fazlasıyla hak eden Alatav yer alacak. Bu isimlere kimi şarkılarda bağlama, elektro cura ve saz ustası Cem Yıldız ve perküsyonda Sinan Tansal (Karapaks)’da eşlik edecekler.

Üstüne kışkırtıcı vokalleriyle Kabus Kerim ve saykodelik DJ seti. Eşlikçileri ise Anadolu Pop, Disco, Rock parçalarına yaptıkları dans remiksleri ve dijital ortamda birleştirdikleri güzellemelerle analog seslere hayranlığımızı katlayan Grup Ses, Barış K. ve Analog Master.

Folk melodilerini günümüz sesleriyle kaynaştıran bu sağlam kadro, ruhsal haz peşinde iyi müzik dinlemek isteyenleri ve hayatı Barış Manço ile değişenleri MiniMüzikhol’e bekliyor.