Etrafta İftiharla Sunar: MiniMüzikhol’de Saykodelik Türkçe Folk Disko Pop Geceleri II : KARMANÇORMAN

Ortak kültürümüzden ve dünya çapındaki akımlardan beslenen 60-70’lerin pop-rock müziği ustalarını, genç nesillerle buluşturan AnaPop etkinliğinin tetiklediği müzikal oluşumları görmek için harika bir fırsat daha… Önce, Taner Öngür ve arkadaşları + Alatav Karmasından Canlı performans ardından, Kabus Kerim presents: “Barış Manço Changed My Life” featuring Grup Ses, Analog Master & Barış K.

Mütevazı sahnemiz bu defa, hem memleketin tüm seslerini kucaklayan hem de Barış Manço’yu saygıyla anan karma bir kadroyla dolup taşıyor. Bir yanda Anadolu Pop’un isim babası, Moğollar efsanesinin bas gitaristi Taner Öngür ve ona eşlik eden genç müzisyen dostları; bir yandaysa özgün yorumları ve ticari müzik piyasasına isyankar tavırları ile takdiri fazlasıyla hak eden Alatav.

Yetmezmiş gibi üstüne kışkırtıcı vokalleriyle Kabus Kerim ve Barış Manço’ya atfettiği müthiş DJ seti. Eşlikçileri ise Anadolu Pop, Disco, Rock parçalarına yaptıkları dans remiksleri ve dijital ortamda birleştirdikleri güzellemelerle analog seslere hayranlığımızı katlayan Grup Ses, Barış K. ve Analog Master.

Folk melodilerini günümüz sesleriyle kaynaştıran bu sağlam kadro, iyi müzik dinlemek isteyenleri ve hayatı Barış Manço ile değişenleri MiniMüzikhol’e bekliyor.